| aura23acp a întrebat:

Am nevoie de aparat dentar si as vrea sa va intreb in urma unui accident m-am ales cu o coroana din portelan la unul din dinti, se poate pune bracket ul pe acel dinte? Si cine stie clinica buna in sectorul 6 zona Militari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi este sincer teama, sa nu ti-l scoata. Pana la finalizarea indreptarii dintilor mei si o muscare corecta, a trebuit sa scot 1 masea si 2 canini iesiti urat rau de tot. Pe coroana nu cred sincer ca se poate. Oricum va stabili medicii ortodonti de la respectiva clinica, dupa o radiografie panoramica la toata dantura ce se va face in cazul tau, ce este cel mai bine pentru tine.

| tickey a răspuns:

Doar doctorul ortodont poate decide asta in urma investigatiilor care le vor face. Ei stiu cel mai bine care e calea de urmat in situatia ta. O zi buna.