| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o boala sa scriu o scutire. Am lipsit 2-3 zile si nu stiu ce sa scriu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gazza01 a răspuns:

Lene acuta. happy Hai ca glumeam, poti sa scrii: faringoamigdalita acuta. Sau: luxatzie de glezna. Funda?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabie.

| ClaraB a răspuns:

Bronsita (raceala)

| OvidyuNicu a răspuns:

Ti-a fost rau si atata tot, nu te-ai putut ridica din pat 2 zile, temperatura si greata!

| NumaiPentruMine a răspuns:

Simplu si eficient.Gripa.E si boala de primavara.

| OvidyuNicu a răspuns (pentru NumaiPentruMine):

Gripa 2-3 zile?rolling on the floor

| NumaiPentruMine a răspuns (pentru OvidyuNicu):

A luat mult fervex si aspirin plus C si nu mai expectoreaza asa tare incat sa-si incomodeze colegii...gaseste el o explicatie.

| 244bogdan a răspuns:

Gastroenterita

Gastroenterita este o afectiune ce provoaca iritarea si inflamarea intestinului (tractul gastrointestinal) si se manifesta prin:
- Greata si varsaturi;
- Diaree moderata;
- Febra;
- Crampe abdominale;

Boala asta oare e buna? e pentru o fatalaughing

| poperika a răspuns:

Rubeola

| gazza01 a răspuns (pentru poperika):

Rubeola tine 1 saptamana, max 2 daca ti se intoarce!winking inteligentule/o!