| sergiu123 a întrebat:

Salut, la scoala am lipsit o zi dintr-o anumita cauza si mi-a spus domnul diriginte sa scriu o scutire dar nu stiu ce sa scriu. dati-mi va rog exemple.
IMI TREBUIE URGENT, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Daca ai fost bolnav te poti duce la medicul de familie sa-ti dea o scutire!
Daca ai lipsit din alte motive, scutirea trebuie scrisa de parintii tai sau unul dintre ei. In ea va scrie " Domnule diriginte, Subsemnatul/a Popescu, tatal/mama lui Xulescu, elev la scoala x, in clasa x, doresc sa va aduc la cunostinta ca fiul meu a lipsit ieri din urmatorele cauze ( enumeri cauzele/a). Va multumesc pentru intelegere! Cam atat.
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi plina de bucurii!

1 răspuns:
| sunshine939 a răspuns:

Domnule diriginte,
Subsemnatul(numele tau), din cls(ce cls esti u ex a1a B)va rog sa imi motivati abesentele din data x deoarece am avut o problema de sanatate(sau am fost plecat din oras)
Va multumesc anticipat,
(semnatura ta)
si jos in stanga scrii data in care ai scris o de ex 14.10. 2011