| Briosacuafine a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Am fost la ginecolog acum o luna aprox si m-a diagnosticat cu vaginita, desi eu nu aveam vreun simptom. Mi-a prescris KLION-D 100. Altceva nu mai tin minte sa-mi fi dat atunci, poate nu-mi amintesc eu... Ideea e ca dupa ce am terminat tratamentul cu KLION-D 100 am mers din nou la control pentru ca trebuia sa incep sa iau anticonceptionale. Cu ele e totul bine, dar mi s-a luat din nou secretie si a iesit ca am vaginita, deci nu a trecut, dar pe langa asta mai era bifata si Candida. Mi-a prescris KLION-D 100 din nou si GYNOFORT. Am terminat tratamentul cu ele, nu mai am bani sa merg la control acum si i-am scris pe WhatsApp saptamana trecuta unde am intrebat-o daca ar trebui sa fac spalaturi cu Tantum Rosa ca sa ma asigur ca am scapat. A zis ca e in regula sa fac. Am facut acum seara si apa nu a iesit curata, erau niste chestii albe si putin lungi in ea, deci inca nu mi-a trecut complet. Intrebarea mea e, credeti ca ar fi in regula sa iau din nou KLION-D 100 cat timp fac spalaturile? Ma streseaza foarte mult problema asta si trebuie sa-mi intreb si doctorul, dar nu stiu daca se cuvine sa o deranjez duminica, iar pana luni mi se pare atat de mult sa astept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și te iei după noi?