| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat... am o problema cu saliva in timpul noptii, mereu adorm cu gura deschisa si cand ma trezesc perna este mereu uda. Imi puteti da un sfat cum sa scap de acest "obicei" sau am vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Problema nu este saliva, ci faptul că ții gura deschisă, dacă înțelegi ce vreau să spun.Verifică înainte să te culci să ai nasul curat și dacă nici așa nu vezi o amelioare și te deranjează,mergi la un ORL-ist pentru un consult. Probabil e ceva în neregulă cu căile tale respiratorii,sunt inflamate,blocate cumva, în așa fel că nu poți respira pe nas, așa cum e normal, și deschizi gura să tragi aer. Poate ai apnee de somn. Știi cumva dacă sforăi, te trezești obosită?
Mai multe informații aici :
http://www.sfatulmedicului.ro/......mn-sas_516
Baftă!

2 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Sa nu te mai holbezi ziua dupa baietii.

| Emilian2003 a răspuns:

Inchizi gura