| S1c2a3n4d5a6l7o8us a întrebat:

Bună.  Am nevoie de un sfat.
De ceva timp mă simt cam straniu.  Mi-a apărut sensibilitatea la mirosuri, sâni umflați și sensibili, arsuri la stomac și grețuri.
Relații sexuale am avut aproximativ două luni în urmă. Ciclul menstrual nu a întîrziat, adica e totul în regulă.  Dar luînd în considerație că e posibilă și menstruația peste sarcina totuși mi-am luat un test de sarcina.  Rezultatul a fost negativ.
Care poate fi cauza acestor simptome?
Chiar am nevoie și părerile și sfaturile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca un raspuns autorizat care sa fie si catusi de cat in acest domeniu/profesional ar putea fi oferit de un medic care are specializarea in Gastroenterologie, cel care se ocupa cu diagnosticarea si tratarea afectiunilor esofagului, stomacului, duodenului, intestinului subtire, colonului, ficatului, vezicii biliare, pancreasului, etc. Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a fi insarcinata si aceasta (sarcina) sa-ti provoace simpomele descrise se poate exclude in totalitate. Multa sanatate!