| Gabii19 a întrebat:

Am nevoie de un sfat urgent! De vreo doua zile,ma doare stomacul foarte deranjant. Odata simt ca mi-e foame,iar daca mananc mi-e rau.Pe langa asta,cand vreau sa ies afara ies foarte putin dar foarte greu.Iar ieri,cand in sfarsit am reusit sa ies afara, am observat ca in scaun era sange foarte foarte aprins la culoare.ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Probabil ca ai facut gastrita.Incearca sa bei ceai de salcam de la plafar, e foarte bun si cicatrizant.De asemenea mananca din 2 in 2 ore dar mai mult biscuiti, lapte, ceai.Un regim alimentar fara dulciuri, grasimi si prajeli ar trebui sa ajute. Daca durerea continua si dupa 2 zile mergi la doctor.Si inca un sfat:cel mai bine ar fi sa incerci sa nu iei pastile fara prescriptie pentru ca fac rau stomacului.

1 răspuns:
| danielaxyz a răspuns:

Tinctura de galbenele