| anonim_4396 a întrebat:

Salutari!
Am o problema la care caut o solutie sau un sfat. De 3 zile dupa ce mananc, de fiecare data ma doare stomacul, trece dupa cateva minute, apoi iar revine. Si dimineata cand ma scol desi nu mi-e foame ma simt de parca n-as fi mancat o zi intreaga si am iar dureri de stomai dar mai usoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nu este bine ce ți se întâmplă. Aceste simptome duc la o boală și trebuie să consulți un medic specialist și să faci mai multe investigații amănunțite,nu este de joacă cu lucrurile legate de sănătate.
După părerea mea,ai viermi intestinali, dar în zilele noastre sunt atâtea boli, încât nici nu știu ce să îți spun că ai.
Consultă un medic cât de repede posibil și după sfatul lui fă investigații. Nu sta așa pentru că problema se agravează în timp.

Sănătate!

| CoquineNoire a răspuns:

Fa'ti analizele la sange pentru helicobacter pylori,pentru ca sigur ai aceasta bacterie, sau ar putea fi o gastrita, sau inceput de ulcer.du'te urgent la doctor.

| nikol a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic e posibil sa ai viermi intestinali sau inceput de gastrita.Dar cel mai bine mergi la doctor sa iti spuna el ce ai.Dar nu astepta mult pana sa te duci sa nu se agraveze mai tare.Du-te cat mai repede poti.Sau se mai spune ca si cand esti insarcinata ai arsuri la stomac dupa ce mananci.Mai bine du-te la un control.

| Rumi a răspuns:

Spune-ne ce varsta ai, te rog...

| ionutz_4736 a răspuns:

Salut, nu stiu daca va da roade, insa durerile de masele sunt catastrofe, nu trebuie sa dau detalii ori\cine a trecut prin asta stie, insa un mic leac babesc este sa ei un ciorap curat si sa-l umpli cu sare gronjoasa sa pui tava in cuptor si sa dai drumul la foc mic insa nu prea tare focul arde ciorapul si dupe aia te va firge, insa sa fie o temperatura suportabila ca sa-l aplici pe locul dureros fie urechie fie masea, el va incalzi partea dureroasa insa partea nasoala e ca se va umfla si veti face infectie datorita caldurii insa va trece durerea, insa cine prefera acest leac e mai simplu de cat alte metode chinuitoare, insa si eu trec prin aceste momente o data pe an si atunci cand ma apuca e din cauza curentului sau ma prinde cat o ploaie si stau fleasca, cum am patit acum de curand nu folositi apa direct de la robinet ci puneti un bidon si o consumati asa ea are temperatura camerei si nu se vor mai umfla nici ganglioni, insa un dentist ar fi bun dar vb aia daca nu-s nici banii, am cateva masele si ceva plombite de pus si e o gramada de banii, insa macar asa cate una cate una,. succes! tuturora luati si ceva antibiotice insa de preferat sa fie un sfat medical, chiar daca moment ul e groaznic,