| Nake74 a întrebat:

Am niste probleme. Vreau sa ma ajutati. Sunt fata.
1)Cand ma ridic din pat, ma ia cu ameteala si vad in ceata. (Acum vreo luna am fost la medic si mi.a zis sa mananc sau fac gastrita, nu stiu daca au legatura cele 2 probleme, dar am zis sa va anunt.)
2) Daca alerg, ma doare foarte rau in jos, in partea stanga a abdomenului. De asemenea, tot cand alerg, ma doare rau la umarul drept, in spre gat, daca mai stiti unde se facea in desene ciupitura paianjenului.Acolo ma doare. Si iar ma ia cu ameteala si respir greu. (Nu stiu de ce mi se intampla asta: acum am 12 ani pe 2 aprilie fac 13 si am facut karate timp de 5 ani, de la varsta de 4-5 ani. Imi place mult sportul.)
3) Nu stiu de ce, dar cateodata imi e greu sa respir. Nu am nasul infundat. N.am probleme cu nasul. Dar imi e greu sa respir.
Va rog sa ma ajutati, dar nu spuneti chestii de genul : du.te la doctor. Nu vreau sa la zic parintilor. Si nici nu vreau la doctor. Imi este frica. Va rog! Help me!
Multumesc! Dau funda!
Am nevoie urgent de raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Pai ai facut karate 5 ani si nu s-a prins nimic de tine? Lasa prostiile cu frica si MERGI LA DOCTOR! Nu de alta, dar multe chestii care pot deveni fatale in timp se pot trata foarte bine DACA TE DUCI LA DOCTOR! La ce raspuns te astepti aici? Lasa ca o sa iti fie bine si trece? Dar DACA nu o sa fie bine si crapi? Ce e prostia asta cu frica? Ti-e mai frica de doctor sau ti-e frica sa dai coltul, posibil si cu niste dureri/suferinte aferente a draq de mari?

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Chiar n u inteleg atitudinea asta a vostra.
Va simtiti rau/aveti probleme de sanatate, dar va este rusine sa vorbiti cu parintii vostrii?
Draga mea, de ce refuzi sa mergi la doctor? ai probleme de sanatate, nu ai de ce sa te temi, doar nu esti insarcinata sa zici ca iti este frica de mama ta.
Chiar crezi ca aici este rezolvarea tuturor problemelor?
Aici dam mai mult sfaturi, nu suntem medici.
Poate ai lipsa de calciu/anemie/chiar probleme cu vederea.
O zi frumoasa sa aihappy