| PopescuRoby a întrebat:

Salut, am 15 ani, ma doare gatul foarte tare si ma respir greu, pe langa asta am probleme la inghitire, nas infundat si simt o presiune foarte tare in cap si ma doare (menționez ca sunt fumător nu stiu daca are vreo legatura) va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un control medical.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil racit, gripats au noul covid.
Cat despe fumat, ar trebui sa inceteze imediat, fiindca iti complica probleme cu respiratia si plamanii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sfatul e sa mergi la medic, fiindca nu degeaba scrie deasupra cu rosu :

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

Pana ajungi acolo poti lua niste pliculete de Theraflu raceala si gripa.