| passenger a întrebat:

Am o colega care fumeaza din vara. Nu stiu atunci cat fuma, dar la liceu stiu ca fuma pana acum 2 saptamani (de atunci nu mai fumeaza asa mult) vreo 7 tigari pe zi. Tuseste foarte rau, chiar i s-a schimbat si vocea... Dupa cat timp o sa i se vada la analize nicotina din sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeuţa a răspuns:

Depinde cat a fumat si daca mai fumeaza, dar la fel de mult conteaza si cat fumeaza. Daca fumeaza mult si a fumat 3 luni sau mai mult se poate vedea nicotina in sange.[spun pentur ca si eu cunosc persoane care au patit asta la analize. daca se duce sa faca analize sa bea mult lapte inainte si nu se mai vede]