| anonim_4396 a întrebat:

am o curiozitate!
este normal sa vad in ceata ori de cate ori vreau?
nu am nicio problema cu ochii si cu vazut de cand sunt mica pot sa-mi "prefac" ca sa spun as aochiu sa vad lucrurile in ceata fara a fii nevoiesa-i apropii este de ajuns sa ma uit normal fara ca cineva sa stie ce fac eu de fapt ..nu stiu daca asta e ceva normal ca de obicei vad bine dar nu inteleg de c epot face chestia asta ori de cat eori vreau am mai intrebat lume si au spus c anul ma inteleg ca n-au patit asa ceva...e ceva anormal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Este ceva anormal si s-ar putea sa ai o problema cu ochii. Iti recomand sa consulti un doctor cat mai rapid posibil!winking

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| Crucified a răspuns:

Toată lumea poate să vadă în ceaţă ori de câte ori vrea...

| Captoresque a răspuns:

E normal, cristalinul este o componentă mobilă a ochiului care este acționată de niște zonule. Cristalinul este cel responsabil de acuitatea vizuală, și atunci când el este contractat cu ajutorul acestor zonule, acuitatea vizuală se modifică.

Pe românește, "vezi clar sau în ceață".

| ion933 a răspuns:

Este normal

| BloodAndBon3 a răspuns:

Si mie imi place sa fac asta laughing

| anonim_4396 explică (pentru BloodAndBon3):

laughing ma bucur ca nu-s singura nu toate pers pot asta si de fapt unele nici nu stiu ce vreau sa le explic cand sta vba

| BloodAndBon3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca toate pot... oricum, e amuzant...si ciudat. laughing

| anonim_4396 explică (pentru BloodAndBon3):

Asa mi se pare si mie happy

| iris2003 a răspuns:

Eu cred ca este mornal si eu fac le fel