| Tudor_2273 a întrebat:

Buna,

Am o durere foarte enervanta de abdomen/pelvis jos chiar deasupra organului (masculin). Durere care vine si pleaca, cateodata ma doare in spate si intre picioare langa testiculul drept, cam unde e incheietura piciorului - nu stiu cum sa explic. Prietena imi spune ca e de la prostata. A mai patit cineva asa ceva? La ce medic ar trebui sa merg?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Posibil sa fie de la vezica, sa fie o infectie urinara, dar se poate si de la prostata mai ales ca te doare si in spate. Cel mai sigur e sa mergi la medic, probabil nu e grav, insa genul acesta de probleme cu timpul se agraveaza asa ca du-te sa primesti acum tratament cat nu apar complicatii.

| vangaelis a răspuns:

Posibil sa ai hernie inghinala dupa cum ai descris simptomatologia. Mergi la medicul de familie sa-ti faca analize amanuntite.
Fiind tanar, n-ai cum sa ai probleme cu prostata, toti avem prostata dar odata cu varsta prostata creste in volum si apasa pe uretra.

| Mymiii a răspuns:

Mai intai mergi la medicul de familie, el te va indruma corespunzator catre medicul care iti va spune cu certitudine ce ai! Insa nu mai astepta caci nu vrei sa ai probleme mai mari...