| Foxx_Flavius_1992 a întrebat:

Incepand de azi dimineata ma doare testiculul stang. Durerea nu este continua, este in reprize. Acum aproximativ o luna am mai avut dureri asemanatoare, insa la testiculul drept, care m-au tinut cateva zile. Nu stiu daca are vreo legatura dar zilele trecute a inceput si o durere de cap, de asemenea in reprize, insa nu neaparat in acelasi timp cu durerea testiculara. Ar trebui sa merg la medic sau sa mai astept cateva zile? Multumesc.

PS:In cazul in care conteaza, am 22 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic pentru consult; poate fi o orhita la debut.
http://www.i-medic.ro/dictionar/orhita

| darrio2007 a răspuns:

Ai viata sexuala? Daca nu, si asta poate fi o cauza. Fara gluma.

| slayer09 a răspuns:

Te-ai lovit cumva la testicul? Daca da, aia poate sa fie cauza, daca nu, si durerea persista si se inrautateste mai bine consulti un medic.

| zaratu a răspuns:

Un consult la un specialist