| MindExplode a întrebat:

am o durere in burta in partea dreapta nu stiu ce ar putea fi apendicita nu cred pentru ca nu am simtome de greata, voma. Poate sa fie din cauza exercitiilor fizice sau racirea unui ovar. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Theda a răspuns:

Sa stii ca mai am si eu cateodata astfel de dureri.Nu este nimic grav. Daca dureaza mult, cam o zi, 2, atunci e grav si trebuie sa te duci la un doctor. Sper ca te-am ajutat big grin.

5 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Medicii de familie au revenit la munca, asa ca fa bine si deplaseaza-te pana la cabinet.Aici oamenii isi pot da cu presupusul doar, asa ca nu te astepta la un diagnostic cert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai dat cele mai imp.detalii(varsta, boli anterioare)? sa nu fie o sarcina?, apendicita?, afectiuni ale ficatului, etc., te sfat. sa faci urg. un contr.medical

| Ciocolataaaaaaaa a răspuns:

Pai si eu am avut aceste dureri. M-am dus la doctor si mi-a zis ca e apendicita si ca trebuie sa fiu operata chiar in clipa aceea. Dar parintii au refuzat si apoi m-au dus la doctorul de familie.Si acesta a zis ca am doar niste ganglioni pe acel mat.(aceia sunt un fel de microbi mananca din hrana ta dar nu e nimic grav daca iei medicamente iti trecewinking )

| Bibbixoxo a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa te duci de urgenta la un doctor. poate e alarma falsa, dar totusi, pentru orice eventualitate.

| Bibbixoxo a răspuns:

Si pe mine tot asa m-a apucat.si am crezut ca nu e nimic.pana m-a dus mama la doctor si au spus ca am apendicita acuta.