| MihaiPaleologu a întrebat:

Bună, am o durere în partea dreaptă jos de aproximativ un an, cred ca este apendicita cronica. Am făcut colonoscopie, computer tomograf, analize și totul pare în regulă, nimeni nu a zis nimic si eu simt o durere foarte jenanta si constanta, noapte, zi, orice as manca, mi-am schimbat regimul si nimic. Simt mereu acolo un blocaj si continutul intestinal inainteaza sau e blocat partial acolo de ceva.Ideea e ca vreau sa fac operatie de eliminare a apendicelui? Cum procedez sa o fac, vreau sa il scot? Desi doctorii nu au zis nimic, dar apendicita cronica e un diagnostic sensibil si asta banuiesc ca am, o durere ce merge spre picior si e inflamata zona la atingere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune-i ce s-a intamplat. Roaga-l sa-ti dea o trimitere si mergi la un medic dintr-un spital mai bun. Normal trebuia sa-ti faca analize si din asta rezulta daca este infectie in sange. Nu stiu din ce zona esti dar eu m-am lasat pe cei din orasul meu si era sa mor! Mie mi-au zis ca am hepatita. Am facut peritonita, apoi septicemie. 4 operatii pe burta am din cauza lor. Nu te lasa si daca nu te duci zilnic la WC ia si un laxativ pe zi. Ceva din plante: Tranzactiv, Senalax, etc. Insista!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la urgenta, imediat! Daca faci peritonita (spargerea apendicelui) poti face si speticemie. Din septicemie doar 10% scapa. Operatia de apendice este destul de usoara. Nu merita sa ai probleme pentru atat desi eu banuiesc ca nu este apendicita. Blocajul nu intervine de la apendice dar durearea spre picior poate fi si de la asta. Mai bine mergi rapid la un spital cu urgenta!

| MihaiPaleologu explică (pentru Salontanul):

Da doamna dar doctorii zic am fost la 3 si ei ca esti constipat ca ai mancat la mc donalds. cand eu am bagat salalta. Intrebarea era alta cum fac operatia? De apendicita

| MihaiPaleologu explică (pentru Salontanul):

Am fost a zis ca daca am dureri de 1 an de ce vin la urgenta

| Salontanul a răspuns (pentru MihaiPaleologu):

Trebuia sa-i spui la urgenta ca simti si o usoara stare de greata.

| Salontanul a răspuns (pentru MihaiPaleologu):

Mergi la medicul de familie si spune-i ce s-a intamplat. Roaga-l sa-ti dea o trimitere si mergi la un medic dintr-un spital mai bun. Normal trebuia sa-ti faca analize si din asta rezulta daca este infectie in sange. Nu stiu din ce zona esti dar eu m-am lasat pe cei din orasul meu si era sa mor! Mie mi-au zis ca am hepatita. Am facut peritonita, apoi septicemie. 4 operatii pe burta am din cauza lor. Nu te lasa si daca nu te duci zilnic la WC ia si un laxativ pe zi. Ceva din plante: Tranzactiv, Senalax, etc. Insista!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai mergi la alt medic.

| anonimg a răspuns:

Suna acum la salvare la 112. Cazul tău necesită salvarea.