| deea1988_9967 a întrebat:

Am o fetita de 3 ani jumatate si raceste foarte repede. Am luat o multime de pastile siropuri pentru ai intari imunitatea dar nu au dat rezultate! imi puteti spune ceva care sa mearga garantat? a luat imunokid, isoprinosine, imunogrip, si alte siropuri naturiste. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| deea1988_9967 explică:

Multumesc Lora pentru raspuns! Ii dau sa manance cat se poate de sanatos! miere de albine cu muguri de brad pus la macerat sub pam timp de 3 luni.mi l-a prescris un doctor acest sirop pentru ca are de 20 de ori mai multa vit c intr-o ling decat pastile.Probabil ca a fost prea protejata de microbi de a ajuns asa...nu stiu ce sa mai fac.fructe mananca.

| deea1988_9967 explică:

Adeluzta ai dreptate cu marea.am dus-o dar trebuie dusa mai multi ani la rand ca sa se vada efecte. multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| iuliaGirl11 a răspuns:

E o idee buna pentru imunitate : cand face baie la sfarsit incalziti apa cat mai mult (suportabil) iar dupa dati cu apa rece cateva secunde

sper sa meargawinking

| adesp12 a răspuns:

Aceeiasi pb o avea si fratele meu.si un medic i-a spus mamei sa faca in timpul verii vacante la mare si sa faca aerosol. si imunitatea i-a crescut. acum nu stiu daca din acest motiv, sau e doar o inchipuire de a noastra.hee hee

| gabitza88 a răspuns:

Dai doua oua de prepelita crude frecate cu lapte si miere pe fiecare zi cel mai bine dimineata multa sanatate

| gabitza88 a răspuns:

Ii dai doua oua de prepelita crude frecate cu lapte si miere pe fiecare zi cel mai bine dimineata multa sanatate.