| Marck94 a întrebat:

Acum e vara si ce se consuma pentru a intari imunitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot ceapă și usturoi verde folosite in tot felul de salate de crudități.
Ghimbirul sau scorțișoara puse în laptele cu cereale din fiecare dimineață.
Mai așteaptă păreri. De asemenea și exercițiile fizice din fiecare dimineață întăresc imunitatea.
Zaharul (dulciurile) scad imunitatea.
Consumă fructe și legume de sezon.

| Donsavas a răspuns:

Se sta la Soare pentru a lua necesarul de vitamina D.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Salata din: loboda-alba, loboda rosie, papadie (rucola), spanac, patrunjel, marar si mult-mult usturoi verde. poti adauga si o lingurita de polen

| Iunix a răspuns:

Eu storc o lămâie într-o cană, adaug apă şi zahăr, decojesc lămâia şi pun bucățile în cană. Beau tot şi nu am treabă.

| forgetmynutella a răspuns:

Salut!
Pentru carenta de vitamine, îți recomand Ultimate Women. Se găsește la farmacie...e scumpa, dar conține tot complexul de vitamine... Inclusiv B.

Succes