| Christine7 a întrebat:

Am o întrebare. Am niște noduri sau bule nu știu cum sa le zic în burta. Apar repede și dispar. Le simt dar în 2 secunde au și dispărut. Poate fi vorba de o sarcina sau ceva? As avea mare nevoie de sfaturi. Mulțumesc. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil sunt gaze, ca sarcina nu poate sa apara si sa dispara.
Dar daca te ingrijoreaza starea ta, fa-ti un test de sarcina, mai ales daca ai avut sex neprotejat.
Cat despre gazele din burtica, fa-ti un ceai cald de unatoare sau menta si bea o cana intreaga, cat poti tu de cald, sa vezi cum se elimina gazele si scapi de imbalonare!