| Ionutz47354227 a întrebat:

Am o intrebare. Cam cata cofeina contine monster (bautura) in doza neagra si daca e ok sa beau (12 ani). Nu am incercat pana acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SoHappy a răspuns:

Nu e indicat( chiar contraindicat) consumul de cofeină la vârsta ta. Dar pentru cofeină ar trebui să iti faci cele mai putine griji in comparatie cu alte ingrediente ale acestei băuturi care nu sunt deloc sanatoase nici pentru oamenii maturi. Exclus! De ce sa vrei să consumi așa ceva?

2 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

Orice bei sau mănânci la vârsta asta va avea efecte benefice sau adverse pe viitor. Cel mai bine e sa bei apă plată decât alte sucuri sau doze de cofeina, și să mănânci sănătos! Corpul îți va mulțumi mai târziu!

| Elelei a răspuns:

La 12 ani nu ar trebui sa consumi cofeina nici din bautura cola.