| StefanFlorea a întrebat:

Stie cineva cata cofeina contine un plic de cappuccino instant?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Undeva intre 20 și 50 mg, depinde de... o grămadă de factori

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zice un spatele ambalajului

| Furnicuta000 a răspuns:

Scrie pe el, de obicei am vazut intre 3% si 15%. Faci calculul in functie de cate grame are plicul ca nu toate sunt la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caffeine contents

In fact, a medium 16-ounce (475-ml) cappuccino and medium 16-ounce (475-ml) latte each contain about 173 mg of caffeine ( 1, 2 ). Meanwhile, a 2-ounce (60-ml) macchiato has about half as much caffeine, with just over 85 mg per serving ( 3 )

So does cappuccino have caffeine? Yes, cappuccino has caffeine in it. On average a 6 oz cappuccino has about 120-170 mg caffeine, depending on how strong the coffee was used in making the drink.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape deloc.

| aneliram a răspuns:

Citeșe pe plic, cutie