| Biancaaa6729 a întrebat:

Am o intrebare, dau funda. In urma cu 2 saptamani am fost racit si inca am ramas cu o tuse seaca si cu putina febra dimineata. Este normal? Ce as putea face?

Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felix2009 a răspuns:

Daca inca mai tusesti mergi la medicul de familie, poate ai vreo bronsita ceva.
Nu neglija si nu te trata singur sau dupa sfaturi neavizate

| Remus13 a răspuns:

Sa iei in continuare medicamentele pe care le-ai luat in acea perioada si sa nu iesi din casa 2-3 zile deoarece afara este aer rece, iar tu cand il respiri iti afecteaza gatul.

| doinaizman a răspuns:

Dupa toate nu prea, dar, ai putea s-a bei un ceai cu multa lamiie.Tai ceapa marunt si o pui intr-un vas ambele si lasi pina se face suc si-l bei