| ALEXXXL19 a întrebat:

Salutare.
Am nasul infundat de prea mult timp, cam o luna am cumparat spray dar sunt cam satul de elm de la ce ar putea sa fie? Adica prima data eram racit, tuse productiva, febra putina si cam atat. Am scapat de febra si de tuse, ma mai ia uneori dar mi se pare ceva normal dar de nas nu scap si daca nu dau cu spray nu prea pot respira, trebuie sa merg la doctor iar? Ca sunt satul de ei.
Multumesc. (este doar o parere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

Fix prin asta trec si eu. habar nu am ce se intampla cu mine, mi-am luat de la farmacie Sinupret si Acc+ dizolvabil, Nurofen Forte si farmacista mi-a spus si de un Antibiotic (augmentin 1 la 12 ore) Exact asa sunt si eu, de ceva timp ma confrunt cu treaba asta, de maine incep asa zisul program si sper sa-mi amelioreze starea pentru ca in fiecare dimineata ma trezesc cu nasul super infundat si o tuse foarte ciudata, crize de tuse, efectiv am impresia ca ma inec.

| zilog a răspuns:

BLA BLA BLA
DACĂ NU ÎȚI TRECE CU TOATE PROSTIILE TRADIȚIONALE
FĂ UN TEST COVID PT CĂ LA MINE ASA A INCEPUT GRIAPA CHINEZASCA SE NUMEA PE ATUNCI

sI mergi al farmacie cere niste picaturi de nas pentru copii mici care se folosesc la nou nascuti gen chestii din astea foarte sensibile
cauta o farmacie cu laborator propriu

si spune-le ca vrei argint coloidal
picaturi de nas cu argint coloidal costa maxim 14 lei o sticluta mica care it-o face acolo in farmacie
e maro
in prima zi o sa ma injuri ca pateaza ca arata urat ca si culoare
ca nu are nici un efect in prima zi
a doua zi o sa incepi sa zici ca parca are ceva efect
a treia zi iar o sa incepi sa injuri
aici in atreia zi trebui buie sa iti iei si spray de nas cu apa de mare
acum dai cu spray-ul de apa de mare si gata nu te apuca cea de a patra zi si ai nasul desfundat
gata poti sa respiri su tu bine
dar o sa te tina acest efect vreo 2 spray-uri cu apa de mare ca o sa se obisnuiasca virusul si iar ti-se infunda si iar nu mai are nici un efect
apoi trebuie sa iei argint coloidal cu aur coloidal si platina coloidala si magneziu coloidal ca sa iti treaca corona virus
si magneziu ajuta plamanii...
nmanganul ajuta plamanii
in tot acest timp tu trebuie sa bei 4 plicuri pe zi de FERVEX

nu lua alt ceva nu te lasa prostit de femeia aia de la farmacie care iti recoanda alt ceva
ia fervex
pentru ca eu am dat 4000 lei aiure pe toate medicamentele
pana cand am gasit formula magica
si credeam ca nu mai scap de raceala chiar se agravase rau de tot
dar pe mine in general m-a scapat argintul coloidal ionic

restul au fost asa ca sa rezolv problema cu nasul sau mai repede.

DACA VREI SA ITI TREACA AZI NASUL DOAR PENTRU O ORA DOUA poti sa ii pui VIZINE picaturi pentru ochi visine
si garantat daca ai pus 4 picaturi intr-o nara 4 intr-o nara in maxim 1 ora gata ti-se desfunda nasul

dar nu iti recomand sa folosesti vizine de cat atunci cand ai nevoie neaparat sa ai nasul desfundat

pentru ca dupa cel de al treilea tub consumat nu mai are nici un efect

poti sa iti pui in nas si un tub intreb intr-o nara ca nu o sa se mai defunde pentru ca o sa se obisnuiasca organismul cu el

asa ca pune cate 4 picaturi maxim 6 de vizine intr-o nara si in alta
si tragele pana cand ajung in gât si le poti scuipa pe gură!
apoi sa vii sa le dai peste nas la tot ce se apuca sa comenteze stramb la comentariul meu si sa le spui adevarul ca visine ti-a desfundat nasul in maxim 1 ora si a tintu cateva ore

poate fi si o reactie la ambrozie praf chestii poluare prostie manele din aer
mutate la munte baga o salina
mergi la sarata monteoru inoata si tu in bazine cu apa sarata

pe scurt daca te grabesti si vrei azi sa vezi nasul defundat ca sa ai incredere in tot ceea ce ti-am spus
pune visine

| ALEXXXL19 explică:

Crezi ca e de la corona, ha ha. eu consider ca e de la problemele din trecut cu sistemul imunitar find operat de melanom malin in metastaza si poate e mai lent imunitatea

| ALEXXXL19 explică:

Poate vremea sa fie asa, se folosec chimicale pentru dezinfectare daca se risipa in aer si noi in inspiram zic si eu

| ALEXXXL19 explică:

Nu mă. aflu in tara aici medicamentele au alta denumire că dacă eram in țară îmi era mai ușor de procurat medicamente

| MISLO a răspuns:

Buna, am avut acea problemă, și încă o am, din Martie anul asta am pățit-o, m-am răcit și mi-a trecut de atunci evident, dar nasul mi-e tot înfundat, am folosit 4 luni un spray de desfundat nasul și am devenit dependent, m-am lăsat de acel spray și tot înfundat mie nasul, mi-l tot suflu, chiar nu știu ce să fac nici eu?

| Mihaita32 a răspuns:

Daca ai rinita:
https://www.esanatos.com/......e34849.php

E posibi sa fie si de la sinusuri:
https://www.esanatos.com/......e45954.php

Sper sa ajute

| Ivanov456 a răspuns:

După părerea mea ar fi ok să încerci niste ceaiuri de preferabil mentă sau mușețel, și neapărat încearcă mierea, pentru organism eu singur o recomandhappy

| ALEXXXL19 explică (pentru Ivanov456):

Am început să folosesc miere CSM peste tot și la cafea