| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare. EXista posibilitatea de a ramane insarcinata fiind virgina si nu avand un contact sexual propriu zis ci doar o joca in care ambii parteneri purtau lenjerie intima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lseparatio a răspuns:

In mod normal nu. Dar conteaza ce ai facut acolo cu exactitate! Daca e vreo sansa ca "in joaca" sa ajunga spermatozoizii lui in uterul tau, atunci ai o sansa! Atentie virginitatea nu te protejeaza de sarcina! Daca ai lui intra cumva pe vreo cale in tine e grav. Dar conteaza multe detalii ca cantitate si alte chestii, eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji, acum tu stii mai bine ce ai facut cu exactitate. Ca sa iti faci o idee am cunoscut un caz de fata virgina si insarcinata, dupa asa o joaca in apa (cada baie). Mama ei era o comunista de o ducea la control la lunar si nu era nici o belea cand fetita ei insarcinata si virgina! Na natura e uimitoare in unele cazuri! Ori poate duhul sfant laughing Acum analizezi tu mai bine situatia ta in detaliu. Multa fericire!

20 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Valeu mama, dar cati ani aveti bre, daca nu stiti ca nu ramai insarcinata daca obiectul muncii nu intra unde trebuie, si nu elimina ceva.:d...blushing

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

Da ai dreptate insa daca obiectul muncii elimina acel ceva in anumite situatii exista posibilitatea sa fie "transportat" acel ceva si prin minune sa ajunga unde trebuie! laughing Stii care e ironia? Milioane de oameni tot incearca si nu reusesc insa cand nu vrei te trezesti ca se intampla! Asa ca atente! Dar pentru. siguranta : test de sarcina! E ieftin si se gaseste la orice farmacie si il faci acasa singurica si nu te stie nimeni!

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Buna, sa nu uitam ca au precizat ca aveau lenjerie pe ei, deci se exclude prezenta sarcinii, doar daca nu au zis tot, si joaca lor a fost mult mai ampla.blushing

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

Intotdeauna e mai mult decat zicem noi, si cand esti in situatia aia daca erau prea "incinsi" crezi ca mai retine exact ce si cum a facut in detaliu? Dar sigur era mai mult. Cu greu ne oprin si ne controlam in astfel de situatii. Asta ne e natura! happy

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Pai daca au facut mai mult de cat a trebuit, acum vor fi stresati pana la lamurirea situatiei, dar cred ca isi permit sa cumpere un test de sarcina si elimina dilemasmug

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

Da e cea mai simpla solutie pentru. un somn linistit si trecerea la stagiul 2 de "joaca" happy

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Oarecum, cred ca sunt foarte minori, ceia ce detest si nu ii inteleg de ce vor sa exploreze de mici tainele sexului.straight face

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

E nu e recomandat dar se intampla, si noi am fost in situatia asta, ceea ce ma deranjeaza e ca nu se informeaza corespunzator inainte! Mai inainte sa incepi cu o persoana citeste minim 10 carti cu explicatii! Doar asa o ai parte doar de satisfactie! In fine obligatoriu informare completa in legatura cu tot ce tine de : boli, anticonceptionale (protectie) si abia apoi cauta ceva literatura de specialitate ca sa iti faci o idee ce sa faci cu un baiat, cand si cum! Deci intai stii ce ai de facut si dupa faci! In rest distractie placuta!winking

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Nu nu cred ca e vb de asta in mare parte, ca nici noi nu am citit prea multe in vremea mea(cel putin) e vb ca de mici se expun la experiente care pot fi traumatizante mai tarziu, e bine sa te documentezi pentru evitarea bolilor, dar si a unei sarcine nedorite, dar de ce asa devreme? de ce la 10-11-12 ani? asta nu inteleg eu.

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

In principal datorita evolutiei, acum un copil de 10 ani e satul de filme porno si toate astea pe net sa nu mai zic de altele. obligat curiozitatea e starnita. Pai eu la 10 ani nici nu stiam ce e aia calculator ori sex, inca credeam in Mos Craciun si despre fete nu stiam decat ca joaca elasticul toata ziulica nu imi spusese nimeni ca si poti face ceva cu ele! Nici ele nu stiau si asta era! Eram cumva mai "prosti" si ne era mai bine! happy Acum inteligenta asta strica atat de multe reclame la site-urile de adulti peste tot si e de ajuns un singur click si se face lumina in mintea unui copil de 10 ani ori mai mic. In fine asa evolueaza lumea si va fi si mai rau. Asa a fost inteleasa democratie pentru. care au murit atatia oameni! Total gresit! Cei mai batrani ca noi si-au riscat viata pentru. ca noi sa avem parte de libertate si noi am primit numai porcarii! Fetele noastre ajung niste usuratice de la 10 ani, baietii niste drogati sau altele nimic bun. Acum cred ca toti cei ce au facut revolutia cand vad in ce hal am ajuns toti se dau cu capul de pereti si ar vrea sa se intoarca tot. Ca noi suntem inca prea putin educati ca sa putem fi lasati liberi, inca nu suntem in stare sa ne conducem singuri! Cam asta e...e lumea noastra si merge in si mai rau din pacate!

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Sunt mama si deaceia reactionez asa, dar sunt mandra ca am o fata de 21 de ani si si-a gasit fericirea fara sa exploreze curiozitatile perverse din ziua de azi, am si un baiat de 23 de ani si tot nu face ce fac uni...si nu, nu trebuie sa ne consideram prosti, se stia de rusine, si decenta era la loc de frunte... ceia ce in ziua de azi nu prea gasesti.

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

In cazul asta nu pot decat sa te felicit. Daca copii tai au reusit sa iasa din tipare este doar pentru. ca tu ai muncit si ai sacrificat numai tu stii cate ca sa faci unele lucruri sa se intample si altele sa nu se intample! Acum felicitari si fii mandra cu realizarea ta ca 1 la un milion reusesc sa faca fara sa esueze ceea ce ai facut tu. Nu era o figura de stil intr-adevar putin cam brutala cu "prosti" insa mie asa imi place sa ma consider pe mine. In unele cazuri si domenii e bine sa ramai "prost" pana la o varsta. Imagineaza-ti ce ar fi daca in clasele 1-4 ar fi invatati copii sa face de exemplu bombe laughing Cum ar fi atunci. Nu e mai bine ca sunt "prosti" in acest domeniu? happy Desigur ca si asta pot fi invatati dar la varsta la care vor fi destul de responsabili sa le folosesca asa cum trebuie. E un exemplu din nou cam excentric car am incercat sa conturez punctul meu de vedere! happy

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Multumesc pentru apreciere! avem destule"bombe" dar interesant este ca televiziune face cunoscute aceste"bombe" si fiecare copil e dator si liber sa creada ca sunt exemple bune de urmat, multumesc bunului Daumnezeu ca am scapat de aceste griji...dar pentru mine nu a fost o grija majora sa cresc copii pentru ca am stiut sa ma impun atunci cand a trebuit, am stiut sa "bat" cu gura si a fost de ajuns, si pot sa iti marturisesc, cu toate ca nu te cunosc ca sunt tare mandra de realizarile mele si de cei 2 ingerasi daruiti de bunul Dumnezeu.

| Lseparatio a răspuns (pentru caramela):

Da asa e! Sa fie sanatosi, si feriti de rele copii tai! Oricum treaba ta se va termina doar atunci cand nu vei mai fi, deci succes in continuare! Numai bine.

| caramela a răspuns (pentru Lseparatio):

Sper sa ma ajute bunul Dumnezeu sa ma tina mult timp lana ingerasi mei, in ciuda boli pe care o am.sad sanatate multa si tot binele din lume ti-l doresc tie si fam tale.wave

| faaalyoana a răspuns:

Nu fata
nu are cum...

| Sp33dyt a răspuns:

Nu

| georgy_2824 a răspuns:

Totusi stiu, dar cred ca am deja o problema ma sperie foarte tare pentru ca menstrutia a intarzia si am citit pe anumite site-uri ca ar exista posibilitatea

| Lseparatio a răspuns (pentru georgy_2824):

Menstruatia poate intarzia din cauze multiple nu neaparat asta dar ca sa te linistesti fa un test de sarcina. Dupa cum am mai zis e foarte ieftin si se gaseste la orice farmacie si il faci singurica acasa la tine in deplina intimitate! Rezultat imediat si e aproape sigur! Cam 90%. O zi placuta.

| Lseparatio a răspuns (pentru georgy_2824):

A si nu intarzia foarte mult cu acel test cu cat mai rapid lamuresti situatia cu atat mai binewinking Si informeaza-te in legatura cu metodele contraceptive! Foarte important ca sa nu mai ai astfel de dureri de cap. Pe langa asta folosirea de anticonceptionale in mod corect, (la recomandarea medicului tau in mod obligatoriu, adica el o sa iti zica ce fel sa iei cum cand si cat sa nu apara probleme ) regleaza menstruatia, combate acneea si altele o sa explice medicul ce si cum in detaliu! Ai tras deja o spaima daca treci de asta ai grija sa nu mai ajungi in situatia asta! Distractie placuta atat timp cat o faci cu cap! Numai fericire!