| Adriana294 a întrebat:

Buna am o intrebare lamaia ataca inima pentru am inceput sa consum apa cu lamaie si am palpitati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa cu lamaie nu da palpitatii!
Palpitatiile pot apare de la o lipsa de magneziu, de la un efort fizic marit, de la obsoseala, de la nemancare, de la anumite probleme cu inima samd, dar in nici un caz de la apa cu lamaie.

| Adriana294 explică (pentru Violleta2022):

Poate sa fi ca eu as vrea sa mai slabesc cateva kg si mi am schimbat alimentatia

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adriana294):

Dupa cum am mai explicat: apa cu lamaie NU da palpitatii la inima, garantez 100%!

| Crackman a răspuns:

Din cate stiu eu lamaia iti subtiaza sangele dar nu cred asta sa fie cauza.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu trebuie neaparat sa asociezi consumul de apa cu lămâie cu palpitatiile inimii.Cel mai bine ai face o vizită la medicul de familie sau la spital pentru un consult si pentru un EKG.Acesta iti va spune cum sunt bătăile tale, daca suferi de ceva la inima sau daca respiri cum trebuie sau nu.

| Adriana294 explică (pentru FoxyM):

Buna eu am mai avut plobleme la inima poate e si ca am intrerupt tratamentul pentru ca am vazut ca ma simit mai bine si mi aparut iar palpitatile si credem ca sunt de la lamaie

| FoxyM a răspuns (pentru Adriana294):

Ar trebui sa-l continui poate cine stie, iti vor trece dupa ceva timp de tratament.Dar nu il mai întrerupe deoarece este periculos si poti fi in pericol.