| Aditzaaaa a întrebat:

am o intrebare legata de menstruatie. Ce se intampla daca o luna nu mi-a venit? Adk ultima oara mi-a venit pe 21 februarie si mi s-a oprit pe 28, iar pe mertie nu mi-a venit si ma cam ingrijoreazasad iar de 2 zile ma doare burta si nu pot manca prea multe dar mi-am revenit? Exista riscuri sa se fi intamplat ceva? Va rog ajuta`ti`ma...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o dereglare hormonală sau o răceală și de ce nu, sindrom premenstrual.
Excepție face atunci când vorbim de instalarea unei sarcini!
Bea ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural.
Pa, pa.

| Minks a răspuns:

Poate inca nu ti s-a reglat ciclul, nu e nimic anormal. Dar pentru linistea ta e indicat sa te duci la ginecolog insotita de mama daca e cazul.

| oanaoany a răspuns:

O intrebare ai tinut relati intime e posibil ca sa fi insarcinata sau roaga-te ca sa fie doar o intarziere

| Epurean a răspuns:

Daca nu ai intretinut relatii sexuale nu exista riscuri foarte mari.Intarzierea menstuatiei poate fi ceva normal. Daca ai aceste simptome ar trebui ca in cateva zile sa iti vina. Oricum acum esti stresata iar acest lucru contribuie si el la inarzierea menstruatiei.Mai asteapta putin iar daca nu iti vine consulta un medic

| leoaica_1036 a răspuns:

Consulta medicul ginecolog

| Aditzaaaa explică:

Am 12 ani jum., km sa fii avut relatii sexualelaughing)laughinglaughing)