| nikushoru a întrebat:

Bună, am o întrebare, mai mult sondaj :

Preferați ceai sau cafea?

Da că preferați cafea cu ce scop?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Deși nu este absolut deloc sănătoasă, prefer cafeaua.
Îmi place aroma, și bineînțeles, cofeina care mă înviorează în fiecare dimineață.
O perioadă de timp am băut ceai verde care conține și el cofeină, dar în cantități mai mici, însă am renunțat la el pentru că provoacă insomnii și agravează stările de nervozitate.
Sănătate!

5 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Nu prefer nici una nici alta.
In genEral ceai beau asa la o raceala.etc
Iar cafea nu beau. doar ocazional cate una.

| Doηηa a răspuns:

Nici una nici alta. Prefer Nescafe 3 in 1 sau Cappuccino.

| razvy92vv a răspuns:

Cafeauatonguet ca dimineata daca beau cafea ma simt alcumva toata ziua plus ca dimineata nu pot fuma fara o cafea ma refer exact cand m-am trezit dar daca beau noaptea nu simt nici o deosebire...

| Nimic00 a răspuns:

Ceai.

| andrutzu07 a răspuns:

Eu prefer mai bine ceai deoarece cafeaua este asemanatoare cu un energizant.