| Lemuel_Raymond_1997 a întrebat:

am o intrebare va rog,daca porti ochelari de soare in fata calculatorului, esti protejat de efectele nocive ale ecranului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cruck a răspuns:

Iti trebuie ochelari speciali, doar pentru. PC-uri vechi, calculatoarele plate nu emit radiatii UV

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Calculatorul nu emite radiatii UV si atunci ochelarii de soare nu sunt eficienti. Exista ochelari speciali.
http://www.i-medic.ro/......ii-natural

| HowdidIgethere a răspuns:

Monitoarele plate nu iradiaza.
Pentru cele cu tub pot proteja doar ochii.

| dulkik27 a răspuns:

Nu