| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare sa porti ochelari de soare la inmormantare? Mai cu seama daca esti apartinator?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general nu se poarta, dar daca apartinatorul avea ochii rosii de plans, daca nu vroia sa i se vada lacrimile...
Unei prietene i-a murit sotul cu care a trait 40 de ani in iubire adevarata si intelegere. Era desfigurata de plans si a plans tot timpul ceremoniei si avea ochelari negri de soare care ii acopereau ochii. Nu am judecat-o, am inteles-o.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate persoana are o sensibilitate la ochi, poate vrea sa-si ascunda lacrimile.Nu se poate comenta asa ceva fara o buna cunoastere a motivului.

luciana
| luciana a răspuns:

Eu sunt de acord ca a purta ochelari de soare la o inmormantare si sa fi si apartinator, depaseste limita bunului simt! Nu se poate sa fi in acesta postura, nu, niciodat '! Nu se cade, este o lipsa de respect fata de cel decedat, fata de familia lui, fata de toti ceilalti de fata... in toate trebuie sa stii sa te porti si cum sa fi imbracat, sa nu provoci discutii cu altii in timpul slujbei, sa iti inchizi telefonul in biserica, sa fi de folos celor ce trec prin aceasta suferinta oferindu-ti ajutorul oricat de marunt ar fi...

| bluerose a răspuns:

Eu am probleme cu lumina puternica si pot ochelarii tot timpul cand e soare, indiferent unde ma aflu, chiar si la inmormantari.

| lorely1308 a răspuns:

Mie mi se pare ceva firesc! Nu e ceva iesit din comun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieri am fost la o inmormatare... mi-a murit fostul profesor de romana(abia 63 de ani saracu)...acolo nimeni nu purta ochelari... oricum sa porti ochelari de soare la o inmormatare denota sfidare fata de familia celui decedat... daca mai esti si apartinator inseamna ca nu ai pic de bun simt si respect fata de ruda decedata...