| QueenD009 a întrebat:

Ca sa porti ochelari de soare, afara trebuie sa fie neaparat soare?

Răspuns Câştigător
| marciana a răspuns:

Nu.Ochelarii de soare se pot purta si pentru protectia impotriva albului zapezii, nu numai razele soarelui.
Initial, rolul lor este protejarea ochilor, dar pot fi purtati si ca accesorii.

6 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Daca se numesc ochelari DE soare, trebuie purtati cand este soare.

| simonamaria a răspuns:

Normal au fost creati pentru a te proteja de raze, dar cred ca acum numai e o problema sa ii porti si fara soare.desi pare penibil.

| Lou222 a răspuns:

Da, deoarece oamenii te vor crede cam ciudata... Adica stiu din proprie experienta.

| nica00000 a răspuns:

Pe mine personal ma irita oamenii care poarta ochelari parca sunt vedete la hollywood, in primul rand daca nu sunt ochelarii buni strica vederea si in al doilea rand chiar nu arata bine sa porti ochelari cand e innourat

| denisealondra109 a răspuns:

In ziua de azi ochelari se poarta mai tare de design/fitalaughing eu cum ar fi ii port si cand nu e soare...dar pe cap, pentru ca normal ca nu-i voi purta iarna... sper ca te-am ajutathappy

| AlexanderR97 a răspuns:

Daca tie iti place nu e obligatoriu sa fie soare