Întrebare recomandată | ForevărTughedăr69 a întrebat:

Am o mare problema: am fost la dentist pentru un control si am descoperit ca am cateva carii, in stare incipienta ce-i drept. Pana acum mi-am tratat o carie, insa m-a durut destul de tare si mi-e frica sa ma mai intorc la dentist. Stiti cumva daca exista in judetul Bacau clinici unde se face tratamentul cariilor cu laser? Despre preturi stiti ceva? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala nu lucra bine daca a durut, poate aveai pungi de puroi si ti le-a scos

| BiuL a răspuns:

Pe mine nu ma doare cand emrg la dentist. Schimba-ti medicul sau spune-i acestuia data viitoare ca te doare sa iti dea mai mult anestezic.

| nikname a răspuns:

Ce ii drept mai bine suferi acum decat s-a te trezesti mai tarziu cu probleme mai grave...stiam ca se fac si injectii anestezice!

| ashlee a răspuns:

Nu ar trebui sa te doara deoarece, in ziua de azi, se face anestezie, in mod normal.

Ai grija la ce cabinet te duci! Sunt multi dentisti, dar nu tot atatia profesionisti.
(Nu cunosc medici in jud. Bacau.)

| OliverHeldens a răspuns:

Stai calm, te doare putin acum dar e mai bine
Eu am infectie pe canal la varsta de 16 ani si mi-a scos 3 nervi pana acum....si a zis ca nu se stie daca mai continua
Cere-i doctorului anestezie(o sa simti mici piscaturi la inceput dar dupa nu mai simti nimic vreo 2-3 ore) si tu te poti relaxa pe scaun fara nicio problema cat timp lucreaza doctorul