| alwaysStyles a întrebat:

Joi am programare la dentist, am cateva carii si trebuie sa mi le repare. Dar problema e ca imi e foarte frica de dentist, si sunt mereu stresata din cauza asta, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cariile ar trebui sa fie stresate, pentru ca ele or sa fie eliminate si nu tu. happy
Intotdeauna spune-ti ca trebuie sa faci asta; chiar daca este o latura neplacuta a vietii noastre. Nici stomatologul nu scapa de asta.
Curaj si incredere in Dumnezeu, caci El poate lucra prin mana medicului daca Il rugam.

| RobertMoon a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in dentist, pana la urma el vrea sa iti faca un bine nu un rau, asadar ai curaj si increde-te in Dumnezeuwinking