| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.Azi dimineata m-am trezit cu o durere de mana (mana dreapta)si cred ca este din cauza ca in seara aceea am vrut sa pun mana sub cap si cand am tras mana a trasnit.De atunci ma doare foarte tare.La ore nu am putut sa scriu frumos din cauza durerii. Vreau niste idei cum sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nutzu91 a răspuns:

Cea mai buna idee ar fi sa mergi la medicul de familie si sa iti faca o trimitere la pediatrie pentru ca s-ar putea sa iti fi dislocat incheietura cotului big grin. Nu te lua dupa pareriile utilizatoriilor TPU pentru ca prin explicatiile pe care le-ai dat pare a fi dislocata. Mult succes si sper sa termini repede si fara durere big grin

4 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Fa-ti o frectie cu apa calduta si sapun daca te doare foarte tare ia si un calmant o pastila ceva daca durerea persista du-te la doctor

| Epurean a răspuns:

Probabil ca e de la cum ai dormit.Incearca sa te ungi cu alifie Ben-Gay

| pornotash a răspuns:

Este vorba din pacate despre o fractura interna s-a umflat mana?

| madw99 a răspuns:

Poi.poti consulta un medicwinking da sa te duci mai repede.ca s`ar putea sa se agravezewinking