| lovergirl a întrebat:

am o mare problema: tocmai am facut rubeola si am aflat ca nu e voia sa faci baie pe tot corpul. e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Nu este recomandat să faci baie sub nici o formă, trebuie să stai în casă atat cât ţi-a recomandat medicul.Consumă multe fructe şi legume în stare crudă, bea lichide. Este foarte neplăcut dar trebuie să respecţi aceste reguli.
Însănătoşire grabnică!

| katy a răspuns:

Nu,nu ai voie cumpara-ti de la farmacie alcool mentolat daca nu ai deja si da-te cu el pe corp o sa te ajute cu mancarimile si avanseaza vindecarea

| lovergirl explică:

As vrea sa stiu daca laptele acru( bunica mil face dar ea ii spune covasat) nu stiu cum se face dar zice ca e bun pentru rubeola...stiti cv?