| reea97 a întrebat:

Daca ai rubeola nu e bine sa faci baie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| telluno a răspuns:

Si eu am avut acum cativa ani.si nu e indicat sa faci baie.
Stai in casa si nu iesi afara.
Astepta cam 2-3 saptamani pana trece boala si dupa aceea faci...ai noroc ca e frig si nu prea transpiri...asa ca poti sa suporti happy
dar nu face baie! crede-ma nu e bine
Pup

3 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

E indicat sa faci baie, pentru a nu se infecta bubitele.dar cu apa calda, nu fierbintehappy

| furcu a răspuns:

Mai bine sa nu faci, pentru ca risti o infectie de toata frumusetea.

| Dani25150 a răspuns:

Si eu sunt in situatia asta laughing