| Vic16 a întrebat:

Buna,am o mica intrebare, la ekg te pune sa iti dai si sutienul jos sau doar bluza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi se ia pulsul pacientului nu a sutienului așa că...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți poate pune electrozii pe piele prin sutien.

| Catrice a răspuns:

Și ala ca doar pe acolo îl pune.

| alina2k18 a răspuns:

Eu mi-am facut acum 2saptamani si ekg si ecocardiograma si sutienul jos, eu am avut consultatie de 50minute ca era mai complexa dar ekg dureaza 2minute.
Ia-ti o bustiera din aia fara bretelute daca ai.

| wildthing a răspuns:

Stai linistita, au mai vazut sani oamenii aia. Nu-i nimic nou pentru ei, poate au chiar si in dotarea proprie.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și sutienul, dar nu-i mare lucru că oamenii aia au văzut de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heey
Ti-am citit intrebarea mai devreme dar nu ti-am dat un raspuns, ca nici eu nu stiu cum e la ekg. :))
Din ce au raspuns ceilalti, inteleg ca o sa te puna sa iti dai jos si sutienul. Dar mi-a venit o idee. Poarta chestiile astea cand te duci la ekg. Se numesc plasturi pentru sfarcuri si nu cred ca o sa te puna sa le dai jos si pe ele. Sper ca mai ai timp sa le cumperi. Cand ai ekg-ul?

https://www.google.com/......ps?/search

| Vic16 explică (pentru anonim_4396):

L am avut deja si a trebuit sa dau sutienul jos....aia e, putina rusine dar macar a trecut laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și sutienul. Când eram copil am făcut un EKG... însă pe atunci nu purtam sutien. Apoi a venit o doamnă învârstă și din greșeală i-am văzut sânii. Am rămas traumatizată pe viață. laughing

| Pati2500c a răspuns:

Poti sa mergi cu bustiera