| katana a întrebat:

Intrebare pentru fete! e ok daca port mereu sutienul, sau e mai bine seara fara ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu e bine sa porti seara sutien, pentru ca ti se v-or lasa sanii rau.Nu mai purta seara sau prin casa, doar cand pleci pe undeva.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e igienic sa-l porti si ziua si noaptea. Preferabil il porti cand iesi din casa sau cand ai musafiri. Cand esti doar tu si familia acasa si cand dormi, nu-l porti.

| tyana a răspuns:

Sutienul sa-l porti ziua, cand esti plecata si neaparat in timpul orelor de sport(daca faci sport). Seara bineinteles ca il dai jos si pentru sanatatea si fermitatea sanilor, nu e bine sa dormi pe burta iar la dusul de seara, dupa ce te speli sa alternezi apa rece cu calda pe sani.

| DiDi a răspuns:

Pe timpul zilei e ok, dar pe timp de noapte, cand dormi, e mai bine fara el.happy

| Yang a răspuns:

Nu e ok seara e mai bine fara

| Ana a răspuns:

E mai bine seara fara el, eu port doar ziua, cand merg la scoala sau merg in alta parte, altfel acasa stau fara sutien.

| Im.GIulee a răspuns:

Mai bine il dai jos, iti eliberezi sanii si nu vei avea parte de dureri ale lor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara e mai bine fara sutien

| Bubiko a răspuns:

Nu e bine. In timpul somnului fiecare parte a corpului trebuie sa fie relaxata. De aceea se recomanda pijamale largi, fara lenjerie intima.

In plus purtatul in exces al sutienului duce la efectul descris mai sus de psiholoaga: muschii care sustin sanii namifiind utilizati se atrofiaza si in timp te vei alege cu o pereche de bretele.

| uningermik a răspuns:

Nu e bine sa porti noapte sutieni