| killerkiss a întrebat:

Am o problema. Acum cateva zile ma muscat un caine. Am fost la medicul de familie si am facut vaccinul. Pe langa acesta mi-a mai dat medicamentele Augmentin. Le-am luat exact cu mi s-a zis. Doare ca de cand le iau imi curge sange din... Am citit prospectul si acolo scrie ca pot aparea reacti adverse ca cantitoza. Credeti ca am cantitoza? A mai avut cineva asa ceva? Daca asa e cum ma tratez? Si daca nu e cantitoza, atunci ce am? Dau fundita. Multumesc. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kiba a răspuns:

In primul rand depinde de corpul tau ( corpul uman e prevazut cu microbi antivisului cainelui ) in primul rand nu-s dc te-ai dus la medic pe me mau muscat pana la ora actuala 3 caini cu rani grave; si in buc m-au atacat 5 caini deodata ca le-am incalcat teritoriul; dar nu m-am dus la medic pentru ca stiam ca corpul meu se poate regenera pentru asa ceva ( doar am pus un pansament pentru oprirea sangerarii ) sa iti mai zic o chesti cu cat ajuti corpul cu pastile cu atat il faci mai sensibil la inbolnavire... adica nu il faci adaptabil la mediul din jur daca se intampla ceva neprevazut
eu iti recomand sa citesti bine prospectul inainte sa iei medicamentele si daca nu intreaba alt medic de specialitate nu pe cel care ti le-o dat

4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Augumentinul este un antibiotic si nu lasa sa se creeze infectii kiba decat sa vorbesti prostii ti-ai luat si funda doamne numa idioti pe aici m-am saturat sa citesc raspunsuri aiurea daca nu stiti nu vorbiti din propria experienta kiba si tu ai procedat prost si killer ia augumentinu daca a zis doctoru si de unde dracu iti curge sange? din vagin sau esti baiat?

| Ruxuletz a răspuns:

Mai du-te odata la medic si expune-i situatia. Nu te mai baza pe ce spune x si y, consulta un medic si va fi bine!

| trifescugabriela a răspuns:

Pai am o idee buna pentru tine! Mergi din nou la medic! E cea mai buna alternativa!

| killerkiss explică:

Sunt fata