| User273 a întrebat:

Bună TPU. Azi am luat 4 pastile furazolidon fără sa am nici o problema. Am citit după ce le-am luat ca nu ai voie sa bei alcool câteva zile după pentru ca pot apărea reacții adverse. Problema e ca eu le-am luat cu bere și a trecut cam o ora de atunci. Îmi e foarte rău și ma doare burta. Ce ar trebui sa fac sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rabzi 4 zile.
In acel inteval nu bea nimic cu alcool.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la urgenta si pe viitor gandeste inainte de a bea bere!

| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce le-ai luat daca nu aveai diaree? Te-ai luat dupa vreunul cu minte la fel ca a ta.
Le-ai mai luat si cu bere.
Iti faci rau singur si apoi intrebi aici.
Ai sa mergi la wc peste trei zile, ca esti constipat.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu cand ai diarree bei bere, care-ti provoaca si mai multa diaree?
Niciodata in viata ta sa nu bei bere sau lapte cand ai diaree, ca inrautateste situatia si prelungeste durata diareei.

Acum nu-i de facut nimic, astepti 1-2 zile sa-ti treaba diareea si inveti sa nu mai iei nici un medicament cu alcool, ca medicamentele NU se iau niciodata cu alcool!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să bei apă, ceai și să nu te joci cu medicamentele.

| johnnny123 a răspuns:

Eu sunt mai curios cine te-a învățat să iei medicamente cu bere...

| blackann a răspuns:

rolling on the floor