| 761 a întrebat:

Buna TPUhappy.Azi deodata a inceput sa ma intepe inima,in capul pieptului,si in abdomen(ma intepa in mai multe locuri deodata).Nu au durat mult, maxim un minut cred.Am si dureri de burta.Stiti daca este grav? M-a cam sperie deoarece ma intepa in mai multe locuri asa brusc...Am avut si cateva stari de greata, tot de la asta o fi? Este grav? Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Posibil sa fie o gastrita. Intepaturile la inima sunt de fapt dureri la nivelul esofagului datorate refluxului gastric. Cel mai bine este sa mergi la un medic, si pana ajungi la medic sa ai grija ce manci.

Răspuns utilizator avertizat
| MadalinNedelcu a răspuns:

Sincer si mie mi se mai intampla de vreo 2 ani exact la fel insa nu am fost la vreun control. Exact ca tine patesc si eu...

| Ellena20 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, dar am zis ca e vorba de sanatatea mea. Asa ca mi-am luat inima in dinti, si am fost la un control. Dupa acest control, doctorul mi-a prescris un tratament si datorita acestuia am scapat de aceste dureri.

Eu iti spun mai bine sa te duci la un control, e cel mai bine. Nimeni nu poate stii ce ai cu exactitate happy

| El3menT a răspuns:

Eu cred ca esti stresat/stresata.Linisteste putin! Du-te intr-un loc unde sa iti gasesti linistea!