| DediuCosti a întrebat:

Buna am o problema, am fost cu prieteni la sanius si din greseala mi-a cazut sania pe degetul mare, unghia s-a invinetin si putin mai sus de coroana s-a umflat, unghia o sa cada? Daca o sa cada se va reface? Daca se reface cam in cat timp sad? Si ce masuri trebuie sa iau, ma refer ce trebuie sa fac la unflatura de la deget sad? Va rog raspuns rapid, dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Posibil ca unghia o sa cada si nu trebuie sa iei nicio masura, unghia sanatoasa creste si o impinge pe cea invinetita

| DediuCosti explică (pentru mona):

Pai mai sus de coroana am o umflatura sad, si doare foarte tare! Sau este pericolul sa se infecteze :o?

| mona a răspuns (pentru DediuCosti):

Umflatura aia o sa dispara, daca ai unguent baneocin pune pe umflatura