| DexOnline a întrebat:

Am o problema. Am o respiratie urat mirositoare care ma tine incontinuu. Mi-a aparut acum mai bine de 3 ani daca imi amintesc bine. Chestia e ca ma trezesc dimineata cu ea, nu simt mirosul dar imi simt gura ciudat, ma spal pe dinti dupa ce am mancat dar revine senzatia dupa nici 30min, si ma tine asa toata ziua, numai daca ma spal pe dinti sau ciudat, daca mananc ceva nu mai am senzatia in gura dupa? Stie cineva cauze/simptome si cum se poate rezolva (preferabil acasa sau naturist)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt mai multe cauze: igena dentara, carii, afectiuni gastrice, sinuzita, bronsita, cetoacidoza diabetica (boala foarte grava!) si insuficienta hepatica. Numai un medic te poate ajuta. Mergi la medicul de familie insotit de un adult!

| Adry05 a răspuns:

Ai fost si tu la dentist? Posibil sa ai carie sau daca nu, probleme cu stomacul

| gabicoo a răspuns:

E posibil sa ai helycobacter pilory.
Mergi la un laborator de analize medicale si fa un test.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poate ai o problema la stomac. Sau carii. Nici guma nu te ajuta?

| Pinkvanilla9 a răspuns:

Dacă mananci prea multe dulciuri se poate întâmpla.