| ticaela a întrebat:

Ce ar trebui sa fac pentru a ave o respiratie cat mai proaspata? La o jumatate de ora dupa ce ma spal pe dinti daca nu mananc nimic simt un gust ciudat in gura si incepe sa imi miroase... ce sa fac? fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ca nu ai carii si te speli des pe dinti - probabil e de la stomac. Incearca sa iti "refaci" un pic flora intestinala - adica acele microorganisme care ajuta la digestia mancarii - in stomac si intestine. Consuma fibre si iaurturi. Ia cateva zile pastile de carbune medicinal (sunt fix ca si carbunii - negre si sfaramicioase), au rolul sa absoarba toxinele din tractul digestiv si nu iti fac nici un rau. Daca observi ca te ajuta - mergi mai departe si intreaba la farmacie sau la meicul de familie - sunt niste pastile specifice pentru asta - erau verzui - dar nu mai stiu cum se cheama.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai poti sa mesteci guma, sa iei dropsuri Golia mentolate, sa iei Minton, Mentos, Tic-Tac, unul din ele.Sa te speli cu apa de gura.Asta poti face.Respiratia urata poate veni si de la stomac.Eu ca sa imi fac respiratia mai proaspata asta fac si reusesc.Si sa eviti pe cat posibil tigarile, alcoolul, usturoiul, ceapa cand vrei sa ai respiratia proaspata.Alte modalitati nu stiu.Scuze.

| DeeaLove08 a răspuns:

Apa de gura

| denisa_3178 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ai tot timpul la indemana o guma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la stomatolog intai si asigura-te ca n-ai nicio carie. Un periaj profesional o sa te ajute, de asemenea.