| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salutare.
Am o problemă, de ceva timp am o respirație urât mirositoare.
Igiena orala nu lipsește.
Adica ma spăl pe dinți, ma clătesc cu apa de gura și chiar nu scap de mirosul asta, după jumătate de oră începe din nou. Poate aveți idee, poate a pățit cineva la fel.
Mulțumesc! ✌️✌️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctor! Poate fi din cauza stomacului.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o cariera noua pe care nu o vezi, posibil o bacterie in gat sau stomac.
Tine un regim alimentar fara: branzeturi, prajeli, bere si snaksuri de cumparat. Vezi peste 1 luna, daca mirosul mai persista.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu ai dinti cariati, cu canal deschis, sau abces spart, atunci respiratia e din cauza stomacului ori a gatului.

| Celcestietot a răspuns:

Pai daca nu mananci la timp...

| gabicoo a răspuns:

Viermi intestinali sau Helicobacer Pilory!

| Lukasssz a răspuns:

Carie.

| Yuoia a răspuns:

Mirosul nu vine numai de la dantura.
Poate fi si din tractul digestiv. Mergi la un medic internist pentru un control.

| Goddessss a răspuns:

Ai ceva la stomac