| Idontcare69 a întrebat:

Ma doare stomacul in timp ce mananc si mai ales dupa ce termin masa. Nu mananc mult, repede sau gras. Dimineata, ma trezesc cu respiratie urat mirositoare si gura uscată. Ce pot sa am? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil gastrita, posibil infectie cu candida, sau chiar helicobacter pylori.
Ai nevoie de o investigatie facuta de un medic gastroenterolog.

| Donsavas a răspuns:

Pana la diagnosticul de boala de infecțioasa, tu asigura te ca mănânci dulciurile înainte sau după masa cu o ora și nu combini proteinele intre ele. Apa nu se bea înainte sau imediat ce s-a mâncat. Grăsimile sunt bune de mâncat dimineața. Seara trebuie sa se ușureze mâncarea neapărat!

| Aless667 a răspuns:

Există două variante:
1. Ai o problemă cu intestinele (spune-mi de cate ori fac 'scaun' pe zi? E normal sau nu?)
2. Poate sa fie si un început de gastrită (nu te speria, nu cred ca ăsta e motivul. A fost doar o presupunere)
In orice caz, consultă un medic