| Ubitaa a întrebat:

am o problema,astazi am urinat cam des si cu putin sange la un moment dat,si am usturimi, dar am urinat foarte putin dupa prima data! stiti ce poate fi? va rog fara glume si prosteala!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Urinal akut, e foarte bun

| Ubitaa explică (pentru danielaxyz):

Este antibiotic?

| danielaxyz a răspuns (pentru Ubitaa):

Nu

10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E posibil sa fii eliminat un calcul sau sa ai o infectie urinara. Ar fi bine sa ajungi la medic pentru investigatii si tratament.
http://www.i-medic.ro/boli/infectiile-tractului-urinar

| michael5813 a răspuns:

Din pacate te-ai ales cu o infectie urinara... dar din fericire se trateaza usor! la farmacie vei gari urinal medicamente sub forma de pilule care din pacate nu sunt chiar ieftine dar nici foarte scumpe sa nu ti le poti permite! oricum dac o sa-i spui farmacistului ce problema ai o sa stie ce sa iti deie. asta ca sa nu mai pierzi timpul pe la medicul de familie care oricum nu o sa poata sa prescrie aceste medicamente compensat sau...gratuit.

| Ubitaa explică (pentru michael5813):

Asta mi s-a intamplat doar ieri cu ce am spus, acum nu mai am nimic...ma gandeam ca poate am racit jos ca ma durea putin burta!

| DarkBlood32 a răspuns:

Esti pe stop?

| Hevnoraak a răspuns:

Infecții,probleme cu rinichi etc.Indiferent ce ar fi trebuie să mergi urgent la doctor până nu se agravează.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Mergi la doctor! Alt sfat mai bun nu stiu.thinking

| ElleElly a răspuns:

Este o boala fatalala! du-te cat mai repede la medic! si sora mea a avut o asemenea problema cand era mica, dar a primit un tratament si a scapat

| Krsz a răspuns:

Infectie urinara.ia nolicin de la farmacie. sunt pastile, antibiotice