| Vasile755 a întrebat:

In data de 24 Iulie a fost prima zi a ciclului menstrual, iar in data de 2 August am avut contact sexual neprotejat, dar a durat foarte foarte putin, fără a ejacula. Menționez si ca înainte de asta cu câteva ore bune am urinat de câteva ori. Poate sa fie însărcinată?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este insarcinată stai linistit, daca ea te șantajeaza cu o minciună du o la ginecolog sa o consulte.

| Vasile755 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are ciclu neregulat, si nu stiu daca a fost in perioada fertila

| Violleta2022 a răspuns:

Nimeni nu-ti poate raspudne la intrebarea asta, nici macar un medic, pentru ca nimeni nu stie daca are ciclul regulat sau neregulat si daca este sau nu gravida.

Veti vedea DUPA 21 de zile cand va face un test. In cazul fetei 2 august +21 zile = 23 august.
Deci testul se poate face in ziua de 24 august, cu prima urina de dimineata.