| lulume a întrebat:

Nu pot sa trag suficient aer in piept simt ca nu imi ajunge aerul in plamani nu pot sa casc si atunci cand ma fortez sa trag aer in piept simt o durere dupa ceafa puteti sa imi spuneti ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O insuficiență respiratorie cu cauză necunoscută.
O radiografie pulmonară, un control la un medic internist, endocrinolog, reumatolog urgent pentru un diagnostic diferențial și un tratament medicamentos.
Sănătate maximă.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare fie o criza de panica, fie una de astm bronsic. Trebuie neaparat sa-ti faci niste investigatii serioase, fiindca daca este ceva organic, se poate agrava rapid.

| mioara a răspuns:

Du-te la un endogrinolog cat de curand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu asemenea simptome e nasol ma sperie...