| AdinaDiana a întrebat:

Hey...de ceva timp am o dispnee foarte suparataore.adica nu pot respira bine.trebuie sa trag mereu aer in plamani, sa casc sau sa oftez ca sa pot respira toturi.SI nu simt intotdeauna ca imi ajunge aerul complet in plamani.ce ar putea fi? am fost si la pneumolog si am facut testul acela pentru astm si nu am.Nu am alergii, nu tusesc, nu nimic. Doar nu pot respira bine.Sincer nu stiu ce sa mai fac.Am luat si calciu si degeaba. Si vitamine si tot degeaba.Am facut o electrocardiograma si nimic. Ajutati-ma va rog daca ati mai trecut prin astasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| βeĺBŷŷ a răspuns:

Poti ave o boala respiratorie sau cardiaca (INIMA) sau pe sistem nervos.
Trebuie sa te duci la un medic cardiolog.
ai aici un site poate te ajuta:
http://dictionar.romedic.ro/dispnee-tratament
Fundita? te rog!

| M4RTZI4N4 a răspuns:

Buna Adina din pacate si eu am aceeasi problema si nici eu nu am astm, nu pot face efort mai mult pentru ca ma doare in piept... Am fost la doctor mi-am facut niste analize si se pare ca eu am traheea deplasata spre stanga in cazul asta eu nu am luat nimic stiu ca se pot face operatii dar mai bine lasa happy. Spor in rezolvarea problemei