| anca_1628 a întrebat:

am o problemasad.cosurile.nu stiu cum sa mai scap de ele.am pe fata(nu exagert de multe)pe spare si pe decolteu...cum scap de ele? si inca ceva.stie cineva o solutie pentru urmele lasate de cosuri? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut mai jos ca au folosit zinerit si mai multe.nu i adevarat cu aceste produse, poate la unele persoane.si eu am avut aceleasi probleme ca si tine dar acum folosesc o alifie cu galbenele si propolis si chiar mi-au trecut, dar trebuie sa ai rabdare. aveam fata aproape plina de cosuri si in 2 saptamani m scapat complet de cosuri, bineinteles ca au mai ramas cateva, dar ma bucur ca au trecut.aceasta alifie este si ieftina, in jur de 7 lei. uite aici linkul cu alifia...
http://www.shopmania.ro/......65619.html

7 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Http://www.mymed.ro/tratament-acnee-cosuri.html
Pentru urme si cicatrici postacnee contractubex

| mihaibrasov a răspuns:

Toate tratamentele se vor reintoarce la nimic. Uneori e normal sa ai cosuri (daca esti la varsta adolescentei.), dar prea multe sunt deranjante intr-adevar. Eu iti propun o solutie super simpla, la care nu ai ce sa pierzi. Sa-ti si explic.
Cosurile apar din cauza excesului de sebum generat de piele. Simplu. Daca tu inlanturi acest exces scapi si de cosuri. Simplu poti pur si simplu sa il inlaturi spalandu-te de 10 ori pe zi (sau mai des) cu apa rece (sau calda) pe fata si sa insisti putin. Incearca asa, si s-ar putea sa mearga mai bine decat orice asa-zisa solutie.

| piktor a răspuns:

Incearca cu eryfluid. imbibi putin un tampn demachiant (de ala mic si rotund, sper ca le-am zis bine) si dai pe unde ai cosuri seara, inainte sa te culci.
si ca sa te cureti ep fata poti folosi gel de la ivapur. lasa tenul foarte curat. uuuuuh laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament pe care l-am folosit si am fost multumita de el absolut de fiecare data(l-am folosit si cu intreruperi)a fost Zineryt, pe care-l poti incerca si tu, dar doar dupa un control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine). Pentru spate si piept, tamponeaza zilnic zona afectata cu o bucatica de vata inmuiata in spirt. Daca dupa o luna nu se observa vreo imbunatatire, poti folosi Zineryt-ul si pentru piet si spate.Pentru pete nu e nevoie sa folosesti nimic, acestea vor trece complet de la sine in cateva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapun abraziv e super bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, contacteaza-ma pe id: ionutz_bote si iti voi spune ce vreau si eu sa fac, ce site am gasit pe net si am dat o comanda tot pentru problemele de ten, ionut.

| JustMeYl3 a răspuns:

Exista la avon cateva solutii pentru cosuri...
poti intreba si la farmacii

sper ca te'am ajutatwinking